Topné těleso ze žebrované trubky RWT 2
Topné těleso ze žebrované trubky RWT 2
Číslo produktu: 5418900
1 939,00 Kč
(
2 346,19 Kč
Ceny včetně DPH
)
Informace o produktu
RWT ribbed-pipe heat exchanger
Auxiliary heat exchanger for installation in Storatherm Aqua AF/1 hot water storage tanks and AF/2 solar cylinders of greater than 750 litres.Installation takes place on site in the available service opening and enables the incorporation of a further heat source, e.g. a solar thermal system, thermal/district heat.Pipe material: Copper ribbed pipe
Auxiliary heat exchanger for installation in Storatherm Aqua AF/1 hot water storage tanks and AF/2 solar cylinders of greater than 750 litres.Installation takes place on site in the available service opening and enables the incorporation of a further heat source, e.g. a solar thermal system, thermal/district heat.Pipe material: Copper ribbed pipe
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Soubory ke stažení
Technický list produktu | PDF
Download
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Technické údaje
| Hmotnost: | 8.10 kg |
|---|---|
| Kruh otvorů: | 540 mm |
| Provozní teplota: | 90 |
| Provozní tlak: | 10 bar |
| Průměr: | 170 mm |
| Připojení: | G 3/4" |
| Typ: | RWT 2 |
| Šířka: | 225 mm |
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.