Storatherm Heat Mini H 50
Storatherm Heat Mini H 50
Číslo produktu: 7352530
8 194,00 Kč
(
9 914,74 Kč
Ceny včetně DPH
)
Informace o produktu
Storatherm Heat Mini H 50
Buffer tank for storing heating water. Without flange, without internal heat exchangers. The two series of connection nozzles for the 25l hot water storage tank each have 2 nozzles, while for the 50l and 100l hot water storage tanks there are three nozzles per row, where the nozzles are of threaded 1 ½ inch design for heat generators and heat consumers, each arranged on the left and right as charging or discharging nozzles – are horizontally aligned, offset by 180°.
Sleeve in upper storage container area, threaded ½ inch.
Buffer tank for storing heating water. Without flange, without internal heat exchangers. The two series of connection nozzles for the 25l hot water storage tank each have 2 nozzles, while for the 50l and 100l hot water storage tanks there are three nozzles per row, where the nozzles are of threaded 1 ½ inch design for heat generators and heat consumers, each arranged on the left and right as charging or discharging nozzles – are horizontally aligned, offset by 180°.
Sleeve in upper storage container area, threaded ½ inch.
Storage container of steel DC04, inside uncoated and outside painted. Buffer tank, insulated with 35mm removable EPP insulation, according to DIN 4102-1 material class B2.
Energy efficiency class B according to DIN EN 12897:2020-05. The heat losses are measured on a certified test bed.
Available in 25l, 50l and 100l volumes.
25l and 50l hot water storage tanks are wall-mounted.
100l hot water storage tank is floor-standing.
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.
Technické údaje
| Barva: | grey |
|---|---|
| Brožura k produktu: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/d0813921-2a70-4a46-8549-925194b4bffb/content?locale=de |
| Hmotnost: | 13.20 kg |
| Jmenovitý výkon: | 50 l |
| Leták k produktu: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/64a03975-9cb8-4ca8-9e74-b5849cc9eeb5/content?locale=de |
| Max. přípustný provozní tlak: | 4 bar |
| Návod: | https://xom-web.reflex.de/xom-rest/assets/db6b4847-1b62-4a58-90d3-2d39f863f2b8/content?locale=de |
| Pevnost izolace: | 35 mm |
| Počet rukávů: | 6 St. |
| Průměr: | 490 mm |
| Připojení: | G 1 1/2" |
| Rozměr v nakloněné poloze cca: | 702 mm |
| Typ: | H 50 |
| Typ izolace: | EPP |
| Třída energetické účinnosti: | B |
| Výška: | 547 mm |
| Ztráty tepla: | 33 W |
In case of local collection, the stated price is an indicator and the dealer will confirm the order, including price and delivery time.